Byli jsme součástí Emil Open 2022!

I letos byl náš tým Captains WRT pozván vedením Evropských her handicapované mládeže Emil Open za účelem uspořádání tréninkového kempu a kempu pro nováčky. Do Brna jsme dorazili ve středu 22. června a kemp odstartovali o den později – 23. června.

A jaký kemp byl?

Celkem jsme trénovali 3 dny – od čtvrtka do soboty, kdy na atletickém stadionu Pod Palackého vrchem vystřídal Emil Open mezinárodní para atletický mítink Brno Mayor’s Cup, pořádaný v rámci ligy Para Moravia Cup.

Kemp musíme hodnotit jako skvělý, neboť jsme zažili 3 dny tréninku pod otevřeným nebem, přišlo se na nás podívat řada mladých sportovců, ze kterých si řada ragby vyzkoušela. Nezůstalo však pouze u handicapované mládeže, neboť ve čtvrtek odpoledne se uspořádal malý zápas intaktní mládeže z řad dobrovolníků na akci Emil Open. Bylo skvělé vidět zájem a nadšení z našeho sportu, protože lze pozorovat přesah ragby vozíčkářů a potenciál rozvoje a zájem veřejnosti.

Každý večer jsme zakončili zhodnocením a diskusí, která se týkala primárně rozšíření povědomí o našem sportu mezi intaktní veřejnost a přitáhnutí pozornosti médií, které by ragby vozíčkářů více zpropagovaly.

Děkujeme za pozvání a těšíme se příští rok!

WE ARE CAPTAINS!